Muzyczny Przystanek

Zespół „Muzyczny Przystanek” to grupa dzieci i młodzieży pełna pasji i talentu muzycznego. Od września 2022 zespół działa przy Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy, prowadzącą jest Pani Ewa Walkowska. Od grudnia 2023 roku do składu prowadzących, w roli akompaniatora dołączył Pan Roman Wiercioch. W ubiegłych latach mieliśmy przyjemność wielokrotnie podziwiać ich niezwykłe występy na scenie podczas różnorodnych uroczystości organizowanych na terenie Miasta i Gminy Szczawnica.

Prowadzący zespół

Ewa Walkowska – mezzosopranistka  i wokalistka estradowa urodzona w Szczawnicy.

Absolwentka wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu solowego dr hab. Małgorzaty Ratajczak.

Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. K. Jamroz w Kielcach.

Uczestniczyła dwukrotnie w warsztatach wokalnych im. Lotty Lehmann w Perlebergu     w Niemczech, podczas których otrzymała wyróżnienie. W Polsce umiejętności wokalne doskonaliła również podczas licznych kursów mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez R. Karczykowskiego, M. Kwietnia i P. Kusiewicza, Petera Kooij, Margot Oitzinger, Agnieszkę Monasterską.

W swoim dorobku artystycznym ma udział w wielu koncertach i spektaklach, kreowała m.in. role:

  • Wiedźmy w operze Dydona i Eneasz H. Purcell’a,
  • Niani w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego,
  • Vespone w operze komicznej La serva padrona G.B. Pergolesiego
  • Łucji w operze Zamek na Czorsztynie K. Kurpińskiego podczas jej premierowego wystawienia w miejscu, w którym odbywa się akcja – na dziedzińcu zamku Wronin w Czorsztynie oraz Jewki w operze Król Pasterzy O. Kolberga wykonanej w Krościenku nad Dunajcem (była także pomysłodawczynią i realizatorką tych  projektów).

Trzykrotnie wykonywała altową partię w oratorium Stabat Mater G.B. Pergolesiego: z fortepianem w kościele św. Wojciecha Szczawnicy, z kwartetem smyczkowym w Kolegiacie św. Anny w Krakowie oraz z Orkiestrą Sanktuarium Bożego Miłosierdzia    w Auli Jana Pawła II w Krakowie. Wystąpiła w koncercie Bach&Schutz wraz z orkiestrą Baroque Collegium 1685 w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. Ściśle współpracuje z Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną.

Bardzo bliska jest jej muzyka rozrywkowa – uczestniczyła w Warsztatach Muzycznych w Muzycznej Owczarni, gdzie kształciła swoje umiejętności pod okiem Elżbiety Zapendowskiej i Krzysztofa Wałeckiego (ex. Oddział Zamknięty). Bierze aktywny udział w wydarzeniach muzycznych w rodzinnej Szczawnicy, gdzie regularnie występuje podczas lokalnych uroczystości, a także organizuje koncerty okolicznościowe, takie jak kolędowe czy wielkopostne. Wraz z koleżanką stworzyła także ludowy zespół Towariszky, wykonujący muzykę łemkowską.

Poza działalnością sceniczną zajmuje się prowadzeniem zajęć muzycznych. Jest wykształconym Pedagogiem i Muzykoterapeutą. Prowadzi Centrum Artystyczne i Terapeutyczne “Muzyczny Przysztanek”.

Scroll to top
Skip to content