Kiermasz Wielkanocny

W sobotę, 23 marca rozpoczął się w Szczawnicy dwudniowy kiermasz wielkanocny. Wydarzenia zostało zorganizowane na placu, przy ulicy Zdrojowej.

Na stoiskach można było kupić wszystko to, co może przydać się na wielkanocnym stole począwszy od pisanek, koszyków, zajączków, stroików, ozdób wielkanocnych a skończywszy na świątecznych smakowitych potrawach.

Można było nabyć także wędliny i wypieki przygotowane według tradycyjnych, regionalnych receptur, naturalne pieczywo oraz miody, przetwory i herbatki. Nie zabrakło również pysznych serów od pana Andrzeja Majerskiego.

Atrakcją dla smakoszy kuchni z pewnością były potrawy i wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Jaworkach, Pieniński Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Pieniński Oddział Związku Podhalan w Szczawnicy.

Podczas kiermaszu, w sobotę przygotowano także warsztaty wielkanocne dla dzieci, które prowadzone były przez Animaniak. Były konkursy, quizy, dekorowanie pisanek, kartek i ozdób wielkanocnych a także pojawił się wesoły Zajączek, który oprowadzał po kiermaszu i rozdawał dzieciom słodkości.

Dla miłośników sztuki oraz wszystkich ceniących sobie wrażenia estetyczne znalazły się przepiękne, ręcznie dziergane serwety, obrazy, ręcznie robione zabawki, biżuteria i stroiki.

W niedzielę o godzinie 13:00 odbyła się także promocja książki : Pienińska Czytanka” autorstwa Anny Mlekodaj przy wydawcy- Pieniński oddział ZP. Można było posłuchać pani Stanisławy Wiercioch oraz pana Andrzeja Dziedziny Wiwra, którzy czytali gwarą fragmenty czytanki. Książka ta, to wspaniałe legendy i bajki napisane pienińską gwarą.

Kiermasz był okazją do kultywowania tradycji ludowej, integracji oraz promocji lokalnego rękodzieła i tradycji związanej z symboliką wielkanocną

Dziękujemy wszystkim wystawcom, którzy swoją kreatywnością i zaangażowaniem stworzyli tą niepowtarzalną atmosferę, dziękujemy:

Pieniński Oddział Związku Podhalan w Szczawnicy
Koło Gospodyń Wiejskich w Jaworkach
ŚDS „Perła” Szczawnica
Wtz Perła Szczawnica
Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Szczawnicy.
Galeria Krzywa Jabłonka – Sklepik Potrzeb Kulturalnych
Szkoła Podstawowa nr 2 imienia ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy
Pieniński Uniwersytet Trzeciego Wieku
Andrzej Majerski
Firma Draganek
Domowa Herbaciarnia
Natalia Wyrostek
Tetiana Berlyn
Podziękowania także dla
Organizator wydarzenia:
Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica
Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy

 

Scroll to top
Skip to content