XXXIX Redyk w Jaworkach

W dniu 3 sierpnia br. na scenie plenerowej w Jaworkach, w ramach corocznie organizowanego w Szczawnicy Lata Pienińskiego odbył się Redyk. Przybyli goście mieli możliwość obejrzenia tradycyjnego przepędu owiec po okolicznych halach, widowiskowego przeprowadzenia przez zaprzyjaźnionych baców i juhasów i ich wyszkolone psy pasterskie oraz pokazu obyczajów pasterskich – strzyżenia owcy oraz wyrobu oscypka.
Podczas Redyku na plenerowej estradzie odbywały się prezentacje zespołów regionalnych i folkowych takich jak Zespól Pieśni i Tańca Dolina Dunajca z Nowego Sącza, Jaworcanie, Tatra Folk Cimbalovka – Muzyka Łuku Karpat, Zespół Regionalny Szlachtowianie. Podczas mianowania na Harnasia i Jego Frajerkę, po próbach, wody, ognia i śpiewu wybrano turystę z Krakowa oraz Panią, która przyjechała do Jaworek z Wielkiej Brytanii. Obok estrady były kiermasze twórczości i wyrobów lokalnych. O dobry humor i śmiech widzów zadbał Kabaret z Konopi, który przyjechał do Jaworek z Kielc. Niewątpliwą atrakcją estradową stał się występ duetu finalistów The Voice of Poland – Sebastiana Wojtczaka i Daniela Rychtera. Redyk zakończyła tradycyjnie wspólna zabawa do północy z DJ ADD.
W międzyczasie można było skosztować tradycyjnych potraw góralskich Pienińskiego Związku Podhalan, ciast wypiekanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Jaworek a także barana z rożna po pienińsku rodziny Zachwiejów Bulisiów. Ponadto miała miejsce również loteria fantowa na rzecz budowy domu mieszkalnego w Szlachtowej dla niepełnosprawnych koła PSONI w Szczawnicy.
Organizatorem Redyku w Jaworkach było Miasto i Gmina Szczawnica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy.

Scroll to top
Skip to content