Strefa Kibica III Igrzysk Europejskich

W dniach 23-25 czerwca, plac pod kolejką linową Palenica zamienił się w Strefę Kibica III Igrzysk Europejskich. To było wielkie święto europejskiego sportu. Podczas trzech dni można było oglądać transmisję z Igrzysk w wygodnej strefie z telebimem i leżakami.
Oprócz możliwości oglądania zmagań sportowców każdy mógł skorzystać z wielu przygotowanych w ramach tego wydarzenia atrakcji. Strefę Kibica podzielono na kilka podstref tj.:
Strefa Artystyczna,
Strefa Dmuchańców,
Strefa Gastronomiczna,
Strefa Chill dla dzieci,
Strefa Sportowo – Rekreacyjna.
Najmłodsi mogli spróbować swoich sił jako kajakarze w przygotowanym basenie przez LKS Dunajec Krościenko n/D, pod czujnym okiem zawodników, trenerów oraz członków klubów sportowych: KS Pieniny Szczawnica, LKS Dunajec Krościenko n/D oraz Uks Spływ.
Odbyły się także zajęcia artystyczne, gdzie można było tworzyć piękne prace plastyczne. Dzieci mogły przez cały czas korzystać z kolorowych dmuchańców i znakomicie się bawić. Mogliśmy także posłuchać i spotkać się z znanymi sportowcami tj. Mateusz Polaczyk, Krzysztof Majerczak oraz Marcin Stopka. W sobotni wieczór na scenie pojawił się fantastyczny zespół Future Folk, który porwał do tańca zgromadzoną publiczność.
Kolejne atrakcje, które cieszyły się dużą popularnością to Rowerowa Akademia oraz pokaz Trial, w wykonaniu medalistów Mistrzostw Polski Trial-Show.pl – pokazy rowerowe. Przygotowano także kino plenerowe i dwa seanse filmowe tj. „Liga. Super Pets” oraz „Batman”.
Uczestnicy imprezy mieli okazję skosztować regionalnej kuchni przygotowanej przez Pieniński Oddział Związku Podhalan w Szczawnicy.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko GP GOPR Sekcja Szczawnica. Tegoroczne Igrzyska to wysokiej klasy wielonarodowa impreza sportowa, promująca najcenniejsze wartości sportu. Projekt zrealizowany został przy wsparciu Województwa Małopolskiego.
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tego sportowego wydarzenia. W szczególności dziękujemy:

  • LKS Dunajec Krościenko n/D KS Pieniny Szczawnica UKS Spływ, (za przygotowanie basenu z kajakami i za znakomitą obsługę i pełen profesjonalizm)
  • GP GOPR Sekcja Szczawnica ( za przygotowanie stoiska i czuwanie nad bezpieczeństwem)
  • OSP SZCZAWNICA ( za przygotowanie wody do basenu z kajakami)
  • Pieniński Oddział Związku Podhalan w Szczawnicy (za przygotowanie stoiska z potrawami regionalnymi)
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy
  • Szkoła Podstawowa nr 2 imienia ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy oraz Miejskie Przedszkole Publiczne w Szczawnicy ( za udostępnienie wyposażenia do strefy dla dzieci)
  • MZGK w Szczawnicy ( za pomoc w dostarczeniu sprzętów)
    Dziękujemy wszystkim, którzy świętowali, kibicowali i odwiedzili naszą Strefę Kibica III Igrzysk Europejskich!
Scroll to top
Skip to content