Przebudowa drogi pienińskiej – zamknięcie szlaków

Dyrekcja Pienińskiego Parku Narodowego z siedzibą w Spiskiej Starej Wsi Przypominamy, że na Drodze Pienińskiej po stronie słowackiej, na terenie Pienińskiego narodneho parku (PIENAP) nadal prowadzony jest remont – szlak czerwony od ujścia Leśnickiego Potoku do Czerwonego Klasztoru jest zamknięty. Prace będą prowadzone co najmniej do 10 lipca 2023 r.

Ze względu na prowadzenie prac szczególnie wrażliwych (stabilizacja ostatniej warstwy nawierzchni) i częste łamanie zakazu przebywania na tym terenie, zapowiadane są liczne kontrole przestrzegania przepisów i bardzo wysokie kary za łamanie prawa i powstałe szkody.

Odwiedzający terytorium mogą korzystać z alternatywnych tras turystycznych na terenie parku narodowego. Osoby zainteresowane przejściem z Czerwonego Klasztoru do Leśnicy lub w przeciwnym kierunku mogą skorzystać z niebieskiej trasy Czerwony Klasztor – Cerla – Targov – Lesnica. Po tej trasie można również poruszać się rowerem, ale trasa jest odpowiednia tylko dla doświadczonych rowerzystów.

Scroll to top
Skip to content