4.02.2024 – Koncert Noworoczny

Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda wraz z Rodziną Państwa Mańkowskich zaprasza serdecznie na VII KONCERT NOWOROCZNY z udziałem ORKIESTRA SINFONIA CARPATHIA pod batutą Wojciecha Zwierniaka.


To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się dnia 4 lutego 2024 r. o godzinie 18:00 w Dworku Gościnnym. Na scenie zabrzmią piękne dźwięki w wykonaniu wspaniałych solistów, wirtuoza bandoneonu Grzegorza Bożewicza,  wokalistki Pauliny Marii Janczak, tenora Krystiana Krzeszowiaka, wokalisty Martina Fitcha oraz koncertmistrza Bartosza Życińskiego. W programie koncertu m.in.: arie operetkowe, piosenki z musicali, przeboje muzyki rozrywkowej.
Zapowiada się emocjonująco, klimatycznie, już dziś zapraszamy na koncert wszystkich melomanów i miłośników muzyki. Nie przegapcie tej niezwykłej podróży muzycznej.
Kilka słów o solistach:


Paulina Maria Janczak
Aktorka, wokalistka, która zadebiutowała w 2008 roku w Teatrze Muzycznym ROMA, gdzie zagrała jako najmłodsza na świecie Christine Daae w musicalu UPIÓR W OPERZE A.L.Webbera w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego, wybrana do tej roli przez samego kompozytora Andrew Lloyda Webbera. W 2010 roku wcieliła się w Cosette LES MISERABLES C.Schonberga w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Śpiewała w zespole wokalnym w musicalu KOTY. Należy do zespołu aktorskiego spektaklu ALE MUSICALE Teatru Muzycznego ROMA. Wraz z zespołem Teatru zdobyła potrójną platynową płytę za album z muzyką z Upióra w Operze i złotą za Les Miserables. W Teatrze Muzycznym w Lublinie wcieliła się w rolę Christine w musicalu PHANTOM Yestona w reżyserii Daniela Kustosika. W Operze i Filharmonią Podlaskaiej kontynuuje kreację roli Christine Daae w UPIORZE W OPERZE, oraz wciela się w postać Lary Guichard w musicalu DOKTOR ŻYWAGO L.Simon w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. W Teatrem Rampa w Warszawie gra JESUS CHRIST SUPERSTAR, TWIST & SHOUT (Stella) oraz jest solistką koncertów musicalowych MUSICALOVE, BROADWAY EXCLUSIVE, BROADWAY STREET – THE SHOW oraz THE BEST OF SIR ANDREW LLOYD WEBBER.
Od 2018 roku aktorka Teatru Polskiego w Warszawie – “ŻOŁNIERZ KRÓLOWEJ MADAGASKARU” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. KATHY w COMPANY w reż. Michała Znanieckiego w Warszawskiej Operze Kameralnej. Artystka wystąpiła również u boku Ramina Karimloo w koncercie “THE BEST OF BROADWAY”.
Współpracowała z Filharmonia Dolnośląską, Opolską, Pomorską, Śląską, Zabrzańską oraz Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.
Ukończyła wydział wokalno – aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi. Szkoliła się także pod kierunkiem Rhondy Carlson (USA). Otrzymała Nagrodę im. Jana Kiepury w kategorii „NAJLEPSZA WOKALISTKA MUSICALOWA 2020”. Od 2023 roku aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie.


Grzegorz Bożewicz
Jeden z nielicznych wirtuozów bandoneonu w Polsce, akordeonista i pedagog. Utalentowany, wszechstronny, artysta, współtwórca i członek zespołu Tango Attack i innych projektów muzycznych. Doceniany interpretator muzyki argentyńskiej, greckiej, irlandzkiej i francuskiej. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina. Koncertuje solowo, kameralnie, ale również z towarzyszeniem orkiestr i chórów na największych estradach w kraju, w tym Opery i Filharmonii Podlaskiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Mediateki w Tychach, Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Filharmonii Narodowej w Warszawie. Występuje także poza granicami Polski między innymi w Niemczech, Norwegii, Czechach, Holandii, Hiszpanii, Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie. Komponuje, produkuje i nagrywa muzykę. Jako solista i muzyk sesyjny uczestniczy w licznych nagraniach studyjnych również dla radia i telewizji.


Krystian Krzeszowiak
Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu, Conservatorio di Musica Giuseppe Verdi w Mediolanie oraz Accademia Internazionale della Musica di Milano. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadebiutował partią Almavivy w Cyruliku sewilskim Rossiniego w Gliwickim Teatrze Muzycznym. W 2017 roku odbył światowe tournée z Sir. J. E. Gardinerem jako odtwórca ról w operach Claudia Monteverdiego: tytułowego Orfeusza oraz Telemaco w Powrót Ulissesa do ojczyzny, występując m.in. w Harris Theater w Chicago, na Festiwalu w Aix-en-Provence, Salzburger Festspiele, w Edynburgu, Bristolu, Lucernie, Barcelonie, Berlinie, Paryżu i w nowojorskiej Carnegie Hall. Współpracuje z Capellą Cracoviensis, Waldemarem Malickim w Filharmonii Dowcipu i Wiesławem Ochmanem w MTM Operetka. Artysta międzynarodowych scen operowych m.in. w: Teatro alla Scala, Teatro La Fenice, ROH Covent Garden, Carnegie Hall, Teatro Real de Madrid, Arena di Verona, Château de Versailles.


Martin Fitch.
 Urodzony w Inowrocławiu piosenkarz, aktor, prezenter telewizyjny. Reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2010 roku. Laureat programu „Szansa na sukces”, półfinalista „Idola” i finalista programu „The Four. Bitwa o sławę”. Laureat wielu konkursów muzycznych ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. w Sankt Petersburgu, czy Herceg Novi. Ukończył Wydział Aktorski na warszawskiej Akademii Teatralnej. Na deskach teatralnych zadebiutował w 2008 roku w musicalu „Upiór w operze” – rola Raoula (Teatrze Muzycznym ROMA). Otrzymał za tę rolę również potrójną platynową płytę (nagranie z polską ścieżką dźwiękową spektaklu). Zagrał w kilku spektaklach na scenach warszawskich teatrów Ateneum, Och-Teatr, Komedia, Nova Scena. Za rolę Mariusa w spektaklu „Les Miserables” (Teatre ROMA) otrzymał złotą płytę. Zobaczyć można było go w kilku polskich serialach, m.in. „Czas honoru”, „Na dobre i na złe”, “Na Wspólnej”. Przez 11 lat pojawiał się regularnie jako gość muzyczny popularnego programu “Jaka to melodia”. Poprowadził również kilka programów telewizyjnych, m.in. Staraoke, czy Ekspedycja Cartoon Network. Użyczył głosu wielu postaciom z seriali i bajek, m.in. Książę Naveen w kinowym hicie Disney’a „Księżniczka i żaba”, Książę w „Kopciuszku”, Joe Jonas w serialu „Jonas”. Przez 8 lat mieszkał w Londynie, gdzie nagrał swój debiutancki album, a w 2021 roku powrócił do kraju. Od dwóch lat jest gospodarzem trzeciego największego konkursu piękności na świecie – Miss i Mister Supranational na Polsacie retransmitowanego na 150 krajów na całym świecie.
Symfonia Carpathia orkiestra została założona w Nowym Sączu w 2018 roku przez skrzypka Bartosza Życzyńskiego. Orkiestra działa z ramienia Stowarzyszenia Artystycznego „Carpathian”, którego celem jest propagowanie muzyki i młodego pokolenia twórców oraz wykonawców na terenie regionu oraz poza jego granicami. Misją artystów jest tworzenie ambitnej i profesjonalnej formacji, opartej na przyjaźni i pasji do muzyki. Podstawowy skład instrumentalny Sinfonii Carpathii to kwintet smyczkowy, rozszerzany przy okazji większych wydarzeń o pozostałe sekcje instrumentów. Orkiestra wykonuje zróżnicowany repertuar, od dzieł kompozytorów klasycznych i współczesnych, po wielkie dzieła muzyki filmowej i rozrywkowej. Orkiestra ma na swoim koncie udział w wielu koncertach, festiwalach i projektach.

Scroll to top
Skip to content