Rozstrzygnięto „Konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną na terenie Miasta i Gminy Szczawnica”

Celem konkursu jest podniesienie atrakcyjności i walorów estetycznych Naszej Gminy, a w szczególności podkreślenie wyjątkowości i niepowtarzalnego uroku Świąt Bożego Narodzenia.
Uczestnikami konkursu byli w pierwszej kategorii – sanatoria, zakłady pracy, placówki gastronomiczne oraz handlowe, w drugiej kategorii wzięły udział budynki jednorodzinne i posesje osób fizycznych (nie prowadzące działalności handlowej i gastronomicznej), zaś kategorią trzecią były balkony oraz okna w budynkach wielorodzinnych.
Oceny dokonała Komisja Konkursowa w składzie przedstawicieli: Komisji Edukacji i Spraw Społecznych Rady Miejskiej, TPSP w Szczawnicy, Urzędu Miasta i Gminy oraz Centrum Kultury Sportu i Promocji w Szczawnicy. Oświetlenie oceniane było w skali punktów od 1 do 10 za ogólne wrażenie estetyczne, różnorodność wykorzystanych elementów dekoracji oraz pomysłowość i oryginalność kompozycji.
Komisja Konkursowa w dniu 5 stycznia udała się do Szczawnicy, Szlachtowej oraz Jaworek celem oceny dekoracji oświetlenia w powyższych kategoriach.
W dniu 8 stycznia 2024 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Szczawnica zebrała się Komisja, która wyłoniła zwycięzców. Zgodnie z Regulaminem „Konkursu na Najładniejszą Dekorację Świąteczną na terenie Miasta i Gminy Szczawnica 2023/2024” zostały przyznane nagrody.
Zwycięzcy tegorocznej edycji:
✅️I kategoria:
1.Gościniec Zaskalnik
2. Hotel Batory
3. Apartamenty na Pienińskim Wzgórzu
✅️II kategoria:
1. Monika Naglik-Magda
2. Wanda Mastalska
3. Łukasz i Daria Oleś
✅️III kategoria:
1. Adrianna Berszakiewicz
2. Krystyna i Kazimierz Moskalik
3. Maria Hamerska
W konkursie wzięło udział 28 obiektów, tym 18 obiektów w kategorii I, 7 obiektów w kategorii II i 3 obiekty w kategorii III. Nagrody i dyplomy rozdano na sesji Rady Miejskiej 29 stycznia 2024r.
Wszystkim, który oświetlili swoje mieszkania, posesje, domy, obiekty i przyczynili się do podniesienia atrakcyjności Naszej Gminy, serdecznie dziękujemy.
Gratulujemy wygranych❗️

Scroll to top
Skip to content